• unutamadığınız rezillikleriniz

  3.
  Bizzat şahsıma, özüme ait olan düğünde, heyecanımızı yatıştırması için aldığımız alkolün alışık olmadığım etkisiyle önce damat beye ardından da eş dost önüme kim gelirse herkese dansözlerin alınlarına para taktırmak için yaptıkları eğilip bükülmeli hareketleri sergileyerek oynayışım... Ulan taktılar da ha. Salonda yankılanan "gelin hanıma bir alkış!" sesleri...
  6 ... hocanim
 • güzel pankek yapabilen sözlük kızları

  1.
  Neden nefis yemek tarifleri değil de uludağ sözlük? Yapma kardeş, böyle düşmezler gibi geliyor bana.
  9 ... hocanim
 • eğitim fakültesinde okumak

  7.
  Dört yılın sonunda oldukça yüksek bir ortalamayla mezun oldum. Ortalamamı görünce iyi bir öğretmen olacağımı sandım ne yalan söyleyeyim. Dereceyle girip dereceyle mezun oluyorsun. En iyilerden olman gerek bu düz mantıkla.
  Lakin atandığımda, sınıfa o ilk girdiğim anlar, daha ilk saniyeler... Cehaletimin büyüklüğünü fark ettiğimde topuklarım kıçıma vura vura kaçmak istedim. Sudan çıkmış balık, durumumu ifade etmede yetersiz kalır.
  Ülkemizde Öğretmenlik maalesef işbaşında öğreniliyor. Mezun olduğumda sınıf defterini nasıl dolduracağımı dahi bilmiyordum. Her hafta slaytlar üzerinden sunum yaptık da ne oldu? Uygulamaya geçtiğinde aldığın eğitimin bir halta yaramadığını görüyorsun.
  10 ... hocanim
 • ölüm orucu nasıl açılır

  2.
  Pamukla.
  7 ... hocanim
 • belgesel tavsiyeleri

  84.
  (bkz: shoah)

  Konu holokost. Bu konuda izlediğim en kapsamlı belgeseldi.
  3 ... hocanim
 • hem trabzonlu hem de fenerbahçeli olmak

  7.
  Sene 2003. izmir. 6. sınıftayım. Bir sosyal bilgiler öğretmenimiz var, adamı babam kadar seviyorum. O da beni tüm sınıftan ayrı tutuyor. Teneffüslerde karşısına geçirip yetişkinmişim gibi benimle sohbet ediyor. Okul ihtiyaçlarımı karşılıyor. Arada bir harçlık veriyor çünkü biliyor ki garibanız.
  Biricik ali abbas hocam trabzonlu olduğumu öğrendiğinde bana gülerek "fener'i tutmazsan küserim." dedi. Öl dese "ne zaman?" diye soracak kadar seviyorum adamı, takım tutmak neymiş. O dakika fenerli oldum.
  Akşam da tüm aile yemek yerken bu güzel gelişmeyi herkesle paylaştım. Aklımız ermiyor tabi. Masada üç abim ve babam... Duvarda bordo mavi bayraklar... Eşyalar bile sustu sanki. Sonrasında... insan insanı böyle döver mi lan.

  Hem trabzonlu hem fenarbahçeli olmak, baban duyana kadar mümkündür bence yani. Sonrası karışık, ben de pek iyi hatırlamıyorum. Yıldızlar falan...
  10 -1 ... hocanim
 • yalnızlığı fark ettiren nesneler

  33.
  Şu an kollarımı doladığım yastık...
  Baş koymalık değil de sarılmalık yastıklarım var tombik tombik. isim bile verdim beylere. Bu gece nuri'yleyim. Behçet köşede bizi izliyor.
  8 -2 ... hocanim
 • insanı yoran şeyler

  384.
  Maddi veya manevi tüm sorumluluklar... Ayaklarından zincirlenmiş mahkumlar gibi yaşıyoruz.
  4 ... hocanim
 • adolf eichmann

  22.
  https://youtu.be/JnVeE17TDHM

  Yakalanış öyküsünün minik belgeseli.
  2 ... hocanim
 • karadenizlilerin mide bulandırması

  1.
  Evimde kendi halimde oturuyordum kardeş niye mide bulandırdım şimdi. Sanki siz çok şeysiniz.
  8 -1 ... hocanim
 • öğretmenler şu an ne yapıyor sorunsalı

  3.
  Mutlu değilim kardeş. Köy öğretmeniyim. Whatsapp üzerinden dersimi işlemeye, soru çözmeye çalışıyorum. iletişim kurabildiğim sadece bir öğrenci. Çünkü yavrular çobanlık yapmak zorundalar. Velilerle Eba kavgası yapıyorum. Adam faturasını ödersem çocuğun o zaman eba'ya girebileceğini dile getiriyor. Operatörlerin öğrencilere tanımladığı 3 gb, 6 gb vs. facebook'ta kullanılır mı hocam diye soran var. Ardından ne olacak benim çocuğun hali diye bana sitem ediyorlar. Yüz küsur öğrencimden eba'ya giriş yapan sadece dört kişi. Şizofren gibi hayali öğrencilere çalışmalar gönderiyorum, testler oluşturuyorum. Nasılsa kimseye ulaşmıyor diye yapmayacak olsan okul müdürü "diğer okulların eba'ya giriş oranı neden bizden yüksek?" diyerek yırtınmaya başlıyor. Uygulanabilirliği yok işte. Tamamen görüntü.

  Yatmıyoruz anasını satayım. Şu tatil yüzünden dert sahibi oldum. Sinir harbi yaşıyorum her gün. Üstündeki yetkili uzaktan eğitim diye yırtınırken altındaki veli faturamı öde diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Topunun zihniyetini....
  10 -2 ... hocanim
 • sözlükteki 30 yaşı aşmış bunak çetesi

  38.
  iyi ki varlar da okuyacak bir şeyler bulabiliyoruz. Sivilceli ergen muhabbetine dayanılır mı ulan.
  10 -2 ... hocanim
 • sözlük erkeklerinin yaptıkları iş ve maaşları

  16.
  Kendime bir kısmet bakayım dedim ama hepinizden fazla kazanıyormuşum. Bu yaştan sonra adama harçlık mı vereceğiz. Pehh!
  14 -5 ... hocanim
 • sürekli birini düşünmek

  76.
  Geçici ve çoğunlukla tek taraflıdır. Yine de tadı çıkarılmalı.
  7 ... hocanim
 • babaya mektup

  6.
  Beni çok sevdiğini biliyorum. Ne zaman uzaklara gitmem gerekse kaçırdığın gözlerinden, işi şakaya vurup gülmeye çalışırken titreyen sesinden, her zamankinden daha uzun süren sarılmalarından biliyorum. Biraz şımarıkça ama beş evladının içinde zerrelerle de olsa bana daha düşkünsün, biliyorum. Bunu abim de biliyor ki yıllarca sebebini anlayamadığım dayaklar yedim puşttan. Neyse, ne diyordum. Beni sevdiğini biliyorum, hep de biliyordum. Ama eşe dosta karşı olan itibarını benden daha fazla sevdiğini bilmiyordum. Annemi bile affettim kendimce. Seni çok zor...
  10 ... hocanim
 • hastalıktan nasıl kurtuluruz

  3.
  Yakalanmayarak.
  Ben demiyorum, bakan diyor.
  6 ... hocanim
 • ağlamaklı film önerileri

  11.
  Yedinci koğuştaki mucize. Kore yapımı olan ama.
  Benim yolum
  Hachiko
  Togo
  Schindler'in listesi
  Yeşil yol
  Babam ve oğlum
  Kefernahum
  Soraya'yı taşlamak. Ciğer söker bu.
  Çizgili pijamalı çocuk

  Gerçi ben eyvah eyvah filmini izlerken bile ağlayabilmiş insanım. Yazdıklarımı ciddiye almayın daha iyi.
  10 -2 ... hocanim
 • selectra ilacını bırakınca

  6.
  Herhangi bir zararını görmedim. Üstüne insancıl saatlerde uyuyabilmeye başladım. Selectra gün içinde iyi ve enerjik hissettiriyor fakat aynı etki geceleri de sürdüğü için yatıp uyumanız gereken saatte halay çekme arzusuyla kıvranabiliyorsunuz.
  4 ... hocanim
 • 5 yıl önce hayal ettiğiniz yerde misiniz

  173.
  Maddi olarak hayalimin birkaç adım ötesine geçtim. Manevi olarak ise hayalime yaklaşmak şöyle dursun, kendisinden gittikçe uzaklaşmaktayım. Nasreddin hoca fıkrası gibi bir hayat... Un var, şeker yok. Şeker var, yağ yok. O helvayı yiyemeden ölüp gideceğiz şu dünyadan.
  6 -1 ... hocanim
 • nasıl hissediyorsun

  3065.
  Hani bazı eşyalar vardır; ufak tefek, işinize yaramaz, kaybolup gitse bir ömür farkına varmazsınız ama belki bir gün lazım olur diye çekmecelerin uzak köşelerine kaldırıp atarsınız...
  Kendi ruhuma, bedenime, hayatıma o lüzumsuz eşyalardanmış gibi davranıyorum. Şimdilik erteliyorum kendimi. Belki bir gün yeter! deyip iyi hissetmeye karar verip harekete geçerim. O gün gelene dek bitkisel hayata devam.
  5 ... hocanim
 • yeni şeyler getiriyorum