• okul müdüründen skandal paylaşım

  6.
  "Öğretmen -özellikle kadın öğretmenler- okulda beyaz önlük giymelidir." şeklinde uyarıldığım bir ilçede görev yapıyorum. Bahsi geçen nizip ilçesine de oldukça yakın bir yerde. Bu uyarının sebebi de çocuğumuz gibi gördüğümüz, bazen yanılıp bize öğretmenim şeklinde değil de "anne" diye seslenen öğrencilerimizin kalçalarımıza bakma ihtimalinden sakınılması...

  Komik olmayan bir şaka gibi değil mi?
  8 ... hocanim
 • yağmurun yağmasını beklemek

  3.
  Kış aylarını iple çekme sebebidir. Çatıdan gelen o muhteşem ses dinlenirken keyiften ölünür. Şehirlerdeki beton binalarımızda bu zevk biraz körelmek durumunda kalıyor maalesef.

  Şanslı bir birey olarak yılda birkaç kez karadeniz'in muhteşem yaylalarından birinde, çatısı sac olan bir minnoş kulübede doğanın bu muhteşem konserini dinleme fırsatı buluyorum. En sevdiğim müzik grubu, en sevdiğim şarkısını gelip evimde şahsıma özel okusa bu kadar keyif alamam.

  https://youtu.be/9EmA5c462S4
  Yağmur yağmıyorken şunu açıp dinleyerek özlem gideriyorum bir de. Karadeniz'e tayin istemek farz bana.
  4 ... hocanim
 • insanlar değişir mi

  179.
  Dünüm ve bugünüm arasında bile fiziksel, ruhsal, kişisel, zihinsel bir sürü fark varken nafile sorulmuş bir sorudur. insanlar değişir, değişmelidir. Değişmiyorsa; problem var, gelişme yok demektir. Sadece bir yıl önceki haline bakıp "bunu yapan ben miydim gerçekten?" diye sormayan biri var mıdır? Umarım yoktur.
  5 ... hocanim
 • denizli de kendini asan gıda mühendisi kız

  4.
  Kızcağız intihar etmiş, adamların yorumu "halbuki çok da güzelmiş" ??

  Gazetede bir şehit haberini okuyordum yıllar evvel. Aktütün karakolunda şehit düşen gencecik delikanlıların boy boy fotoğraflarıyla dolmuştu sayfa. insan o fotoğraflara bakmaya bile dayanamıyor kederden. Bir arkadaşım yanıma gelip fotoğraflardan birini parmağıyla gösterip " ne kadar yakışıklıymış yaa içim acıdı gençliği soldu gitti kıyamam" dedi. O sayfada sayısını hatırlamıyorum ama on üzeri fotoğraf vardı. Hepsi gencecik pırıl pırıl insanlar... Benim arkadaşım yakışıklı olana üzüldü ama.

  Hayatımda bundan daha bayağı, daha tatsız bir söz işitmemiştim. Bana onu hatırlattınız.
  28 ... hocanim
 • sözlükçülerin en tuhaf korkuları

  570.
  Genç yaşta ölürsem eğer öksüz kalan telefonumun karıştırılması, haliyle Kirli çamaşırlarımın ortalığa saçılması falan..
  Keşke benle birlikte imha olsa.
  10 -1 ... hocanim
 • tatlı patates

  13.
  Bu başlıkta neden 132 görsel var lan. Victoria's secret meleği mi bu? Patates bildiğin.
  6 ... hocanim
 • çalışarak mutlu olmanın imkansız olması

  4.
  Saat 6'da kalkmak zorunda olmakla ilgili olan durum bence. Daha zifiri karanlıkken, sıcacık yatağından yumuşacık battaniyenden ayrılmak sistematik bir işkence gibi. Neyse ki ayın 15'i ruhen bir nebze rahatlamayı sağlıyor. Ama yine de o saatte uyanan bir insanın mutlu olabileceğine inanmıyorum. Hayır.
  5 ... hocanim
 • hitler günümüzde olsa olacaklar

  7.
  (bkz: preacher) adlı dizide buna esprili bir şekilde yaklaşılıyor.
  (bkz: the man in the high castle) adlı dizide ise ciddi ciddi düşünülüyor.

  Sözlük yazarlarının yorumlarından her türlü daha ilginç olur diye düşünüyorum. izleyebilirsiniz.
  5 ... hocanim
 • hocanim

  4.
  Çalıkuşu romanında küçük munise'nin öğretmeni feride'ye hitap ederken kullandığı kelimedir. Öğretmen, hoca hanım olarak anlam yükleyebiliriz.
  10 -4 ... hocanim
 • ayakların üşümesi ama ısıtacak birinin olmaması

  4.
  Her haltı da romantizme bulamayın amaaaan, diye isyan ettiren durum / başlık.

  Ayakların üşüyorsa bir kova sıcak suya sok, için ısınsın, bana da dua et. Sevgilimiz olsa ayaklarımızı bir yerine sokacak hali yok ısınsın diye. Mis gibi sıcak su dolu leğen var oyyşş aşkım benim.
  7 ... hocanim
 • bir demlik çay demleyip sadece iki bardak içmek

  3.
  Yalnız insan aktivitesi.
  Off canım çok istedi günün yorgunluğunun üstüne iyi gider diyorsun. Yapıyorsun. Sonra tek başına olduğundan sohbetsiz muhabbetsiz tatsız tuzsuz bir şeye dönüşüyor ve içemiyorsun.
  5 ... hocanim
 • sözlük kızları şu anda ne yapıyor sorunsalı

  366.
  Düşüyorlar.
  Yağmur damlaları gibi, dolu taneleri gibi Patır patır düşüyorlar lan.
  Bereketli olsun, Yumulun.
  4 ... hocanim
 • 30 luk abilerden genç kızlara öğütler

  25.
  Erkek cinsinin öğüt verebilmek için en az 45+ falan olması gerektiğini gösteren birtakım öğütler. Büyümüyonuz lan.
  12 -1 ... hocanim
 • yalnızlık

  9162.
  Çoğu insanın aksine benim keyif aldığımdır.

  Ekonomik özgürlük ve otuza merdiven dayamış bir yaşla birlikte geldiğinde tadından yenmiyor bence. iyi hissetmek için başka insanlara ihtiyaç duymak biraz üzücü. Mutlu olayım diye bağlanmaya çalıştığın insan senin her saniye mükemmel anlar yaşamanı sağlayamaz ki. Sen de başkasına bunu veremezsin. Mutluluğun yanında öfke de stres de türlü türlü sınırlar da ediniyorsun. Gerek var mı? Bence yok. Biricik kendimle gayet de hayalimdeki hayatı yaşayabiliyorum. Sorgusuz sualsiz ve stressiz.

  Öpebilsem öpücem yanaklarımdan. Canım kendim.
  11 ... hocanim
 • ben bu yazıyı abime yazdım

  259.
  Üç adet olmanız hayatımı, kişiliğimi çok kötü etkiledi ulan. Evi kıraathaneye çevirdiniz ve beni yıllarca okeye, batağa dördüncü olarak kullandınız. Takımlar eşit olsun ayağı yaparak kaleye geçirdiniz. Sigaranızı zıkkımlanırken baba nöbetine diktiniz. Haliyle kendinize benzettiniz. Hanım hanımcık, zarif, oturaklı bir kadın olabilirdim. Çaycı hüseyin gibi bir şey oldum.
  14 ... hocanim
 • yaşanılan en iğrenç durum

  3.
  Öğrenciler hakkında birtakım sorularla dolu bir anketi sınıfta uygulamam gerekiyordu. Çocuklar türkçeyi anlamak ve yazmak konusunda biraz sıkıntı yaşadıkları için bazıları yapamıyordu ve ben onları tek tek yanıma çağırarak soruları onlara yöneltmeyi ve cevapları kendim yazmayı düşündüm. Başta her şey iyi gidiyordu. Bir öğrencime kadar...

  Annen baban birlikte, boşanma vs gibi bir durum yok değil mi, dedim.
  Annem ve babam öldü öğretmenim, dedi.

  Yıllarca üzerine eğitim aldığım dille tek bir cümle bile kuramadım.
  12 -1 ... hocanim
 • kız sanılan erkek yazarlar

  22.
  Yıllar önce başka bir hesapla sözlükte koşturuyorken beni erkek zanneden bir hanım yazarla işi bayağı ilerlettiğimi hatırlatan yazarlardır. Sabah akşam mesajlaşıp cilveleşiyorduk, fotoğraf da gönderiyordu zilli. Telefonunu neden hâlâ istemediğimi sorana kadar gayet hoş bir ilişkimiz vardı bence. Ben senin bildiğin erkeklerden değilim diyememiştim de hesabımı silip tüymüştüm. Kız sanılan erkek yazarlar da benim gibi yapabilir bence. Gelen fotoğraflar pek iştah açıcı olmaz ama yine de eğlenceli.

  Okuyorsan affet beni bebeyim.
  8 -1 ... hocanim
 • üniforma ile karıkız tavlamak

  9.
  Dişi kişi liseliyken mümkün olabilir belki ama beyin her açıdan gelişimini tamamladıktan sonra sadece üniformaya düşecek kız da ne bileyim. Çok da bel bağlamayın sevgili umut dolu ordu mensubu beyler.
  5 ... hocanim
 • çocukken hayalin ne olmaktı ne oldun

  30.
  Veteriner / öğretmen.

  Hayvan yavrularıyla uğraşmak istiyordum, insan yavrularıyla uğraşıyorum.
  6 ... hocanim
 • sözsüz müzik önerileri

  761.
  (bkz: evgeny grinko) field isimli eseri saatlerce dinlenilebilir.
  4 ... hocanim
 • yeni şeyler getiriyorum