• uyumadan önce kısaca ağlamak

  13.
  Uyku ilacı almış gibi mışıl mışıl uyumanızı sağlar.
  Çünkü ağlama sırasında kan basıncımız ve nabzımız düşer. Ağlamanın bitiminde ise nefes alıp verişimiz yavaşlar. Bu da kişinin gevşemesini, rahatlamasını sağlar.

  Uyuyamıyorsanız ağlayın arkadaşlar. Bu kıyağımı da unutmayın.
  7 ... hocanim
 • üniversitede sevgili ile aynı evde kalmak

  2.
  Üç yıl boyunca sevgilisiyle aynı evde yaşayan arkadaşım, mezun olmasına iki gün kala elinde bavullarıyla yurdun kapısında belirmişti. Elindeki telefona hıçkırarak "o kadar şey yaşadık, beni bu halde nasıl bırakırsın" dediğini duyup üzülmüştüm.

  Güven duyacağınız insanlar hususunda biraz seçici davranmanızı öneririm. Hayatınızın içinden geçebilirler, yukarıdaki arkadaşa yapıldığı gibi.
  10 ... hocanim
 • ankarada tek başına bara gidilcek mekanlar

  2.
  Başlığa bakınca çoktan sarhoş olduğun anlaşılıyor kardeş. başka bir yere gitme istersen ama yine de sen bilirsin.
  6 -2 ... hocanim
 • gaziantep

  610.
  Vallahi imam çağdaş'ı özledik!
  Şu virüs olayı bitse de dönsem.

  (bkz: imam çağdaş)
  7 ... hocanim
 • kpss

  712.
  2017 yılında basbayağı para bulamadığım için başvuramadığım sınav. Eşşşek kadar olunca da insan gurur yapıp daha doğrusu utanıp anasından babasından para isteyemiyor. Ziraat bankamatiğinin önünde ağzıma gelen türlü küfürleri savurup evin yolunu tutmuştum. iki çocuk doğurur evde otururum ne yapayım diye ağlaya ağlaya... Şansıma 2016 yılında aldığım puanla atanabildim. Benimki mutlu sonla bitmiş olsa bile işsiz gençlerden 300 lira talep etmenin mantığını anlamak güç.
  12 ... hocanim
 • ölümün bin türlü hali

  6.
  Tlc'de yayınlanan ilginç bir program.
  Ölüm belki de yeryüzünün en ciddi olayıdır ama adamlar bununla güldürebiliyor. Vakaların gerçek olduğunu iddia ediyorlar fakat bazıları çok absürt geliyor. Komik tarafı da bu galiba. izlemesi tuhaf şekilde oldukça keyifli ve şu dakikalarda yayınlanmakta.
  8 ... hocanim
 • zall sokacam reklamına kapat

  4.
  Mobil görünüme geç kardeş. Onda reklam neyin yok.
  6 ... hocanim
 • lisans mezununun düğünde erik dalı oynaması

  2.
  Bekar, lütfen!
  Sen istemiyorum diye yalvarsan da o düğün yapılıyor. Yıllar boyu heavy metal dinlesen de o salondan mustafa ceceli ezgileri yükseliyor. Sırtından o kotları, deri ceketleri çıkartıp simli, pudra abiyeyi giydiriyorlar. Sen de diyorsun ki "battı balık yan gider anasını satayım, madem düştük suyundan da koyun." vee o an erik dalı çalmaya başlıyor. Başta biraz utanç duysan da sonra yeni figürler yaratmaya, resmen yardırmaya başlıyorsun. Düğünümde 7 kez çaldılar erik dalını. 7 kez. Doktora yapsan kaç yazar, kaynanalar bunu takar mı? Mahalleli ne der sonra? Sus ve oynamaya devam et. Yapacak bir şey yok.
  16 ... hocanim
 • üzüntüden ölen kuğu

  6.
  Birkaç yıl evvel iki üç aylık bir rottweiler yavrusuna araba çarpmıştı gözümüzün önünde. Kanlar içindeki hayvancağız can çekişirken köşeden kardeşi fırlayıp yanına gelmiş ve ölmek üzere olan yavrunun etrafında havlayarak dönmeye başlamıştı. Yardım ister gibi ya da "ona neden zarar verdiniz?" diye insanlara öfkesini gösterir gibi acı bir havlamak... Bir dakika geçti en fazla, o sağlıklı yavru kardeşinin yanına devriliverdi. Kalbi durmuş gibi kaskatı düşüverdi yere ve kaza yapan yavrudan, yaralı kardeşinden önce can verdi.

  Hayvan deyip geçen tek hücreliler, bunu nasıl yorumlardı acaba.
  12 ... hocanim
 • süper lig 2019 20 sezonu şampiyonu trabzonspor

  2.
  Gerçekleşirse sigarayı bırakacağıma yemin ettim. Hadi inşallah!
  4 -1 ... hocanim
 • orgazm taklidi

  65.
  Hiç mantığı yok. Erkek kendini iyi hissetsin, beni terk etmesin diye neden orgazm taklidi yapayım ki? Bahsi geçen erkek benim için uğraşmıyor, işini görüp yatıyor belli ki. Gitsin o zaman sığır. Orgazm taklidi yapmayı geç, tam tersine eksikliğini gözüne gözüne sokarım ki biraz çaba harcasın, kendi gibi beni de mutlu etsin. Bu konuda da fedakârlığın lüzumu yok hanımlar.
  10 -1 ... hocanim
 • bir kadında tahammül edilemeyen şey

  3.
  Varlığını erkeğin yörüngesinde olmaya endekslemesi, indirgemesi.
  Dünyaya geliş amacının çocuk üretimi olduğuna inanması.
  Tek taraflı fedakârlığın bir kadın meziyeti olduğunu zannetmesi.
  8 ... hocanim
 • sivrisineğe merhamet etmek

  3.
  Azılı bir hayvansever olmama rağmen şu seviye merhameti hayal bile edemiyorum. Bu piçleri işkenceyle bile öldürebilirim. Zaten niye varlar onu da anlamıyorum. Dünyaya, ekosisteme ne tür bir katkıda bulunuyorlar, bilen biri aydınlatsın beni.

  Şunu yazarken yine ısırıldım. Okuma yazma biliyor sanki puşt.
  6 ... hocanim
 • götü sıkıp gevşetmek

  2.
  (bkz: kegel egzersizleri)
  5 ... hocanim
 • yalnızlığın hissedildiği anlar

  153.
  Geçenlerde hayatımda güzel bir gelişme yaşandı. Sevinçten evde utanç verici dans figürleriyle hopladım zıpladım bir müddet. iyi haberi paylaşmak ister ya insan hani, Benim de elim istemsizce telefona gitti. Arayacak, benimle sevinecek kimsem olmadığını fark ettim sonra. Gülüşüm yüzümde donup kaldı. Öyle işte.
  11 ... hocanim
 • vur joker vur

  28.
  izledikten sonra "benliğimde bulunan merakın her zerresini ve ona uyan aklımı s.keyim." dedirten natüralist çalışma.
  4 ... hocanim
 • seni itici yapan detaylar

  8.
  Biraz fazla gülüyorum. Sürekli kahkahalar atarak dolaşmıyorum elbette ama en sıradan hallerde bile yüzümde bir gülümseme olur. Ortamın ciddiyeti bile sırıtışıma mani olamaz. Tamamen içimden geliyor olsa da özellikle iş hayatında insanlar bunu yapmacık ve basit hatta ucuz buluyor, farkındayım. Ve bu beni daha fazla güldürüyor. Deliliğin hangi aşaması bu?
  6 ... hocanim
 • sözlük kızlarına atılabilecek mesajlar

  13.
  "Bu nickle size yürüdüm mü acaba?"
  Adam abazan ama komik de bir yandan.
  5 ... hocanim
 • geç fark edilen şeyler

  49.
  Dozunda sahip olacağın bencillik, seni çevrenden koruyan bir kalkan oluyor ve bu da sana bir miktar mutluluk getiriyor. Kişi 'önce ben' ve 'hayır' diyebilmeyi öğrenmeli.
  4 ... hocanim
 • the vietnam war

  1.
  Vietnam savaşı'nı kapsamlıca konu alan, 2017 abd yapımı on bölümlük bir belgesel.
  Vietnam'ın fransız sömürgesi olduğu yıllardan başlayarak tarafları savaşa sürükleyen olaylar oldukça ayrıntılı biçimde işlenmiş. Abd yapımı olduğundan şüpheyle izlemeye başladım fakat belgesel oldukça objektif, hatta abd sık sık askeriyle de politikacısıyla da gömülüyor diyebiliriz.
  Her iki taraftan 80 kadar gazinin anlatımına savaş muhabirlerinin çektiği gerçek görüntüler eşlik ediyor. Abd başkanlarının telefon görüşmelerinin kayıtları ise tiksintiyle birlikte ibret verici. Yanılmıyorsam 6. bölümünde, kuzey Vietnamlı bir askerin sokakta infaz edilişinin görüntüleri hafızama kazındı.

  Sözün özü bu belgesel bugüne kadar izlediğim en güzel belgesellerden biri. Hiç bitmemesini isteyerek bir günde bitirdim.
  imdb puanının 9.1 olduğunu da ekleyelim. Tarih belgeseli sevenler kaçırmasın.
  4 -1 ... hocanim
 • yeni şeyler getiriyorum